Office 365 Kullanımı

Son Güncelleme Tarihi :


Aşağıdaki adımları takip ederek Microsoft Ofis 365 yazılımını kullanabilirsiniz.

Kurumsal Mail Adresi ile Microsoft Hesabı Oluşturmak

Microsoft Ofis 365 yazılımı lisan atama işlemi için aşağıda belirtilen işlem adımlarını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

1-https://www.microsoft.com/tr-tr/education/products/office adresine giriniz

2-Üniversitemizin size vermiş olduğu @erzurum.edu.tr uzantılı mail adresinizi şekil-1 okla gösterilen alana yazıp “BAŞLAYIN” düğmesini tıklayınız.

Şekil 1. Mail adresi ekleme ekranı

3-Açılan sayfada Öğrenci veya Öğretmen seçeneklerinden durumunuza uygun olana seçiniz (Şekil-2)

Şekil 2. Durum seçim ekran

4-Açılan ekranda (şekil-3) ….@erzurum.edu.tr uzantılı mail adresinize gelen doğrulama kodunu ve gerekli bilgileri yazarak BAŞLAT düğmesini tıklayın.

Şekil 3. Hesap oluşturma ekranı

Ofis 365 Yazılım Lisansını Aktifleştirmek

Lisansın aktifleşmesi için office.com adresine girerek kurumsal mail adresiniz ile giriş yapın. Yükleme seçenekleri ile bilgisayarınıza indirip lisanslı bir şekilde kullanabilirsiniz veya web arayüzden kullanım sağlayabilirsiniz.

Ofis 365 Yazılımını Bilgisayarınıza İndirmek Ve Kurmak

Lisan atamanız yapıldıktan sonra. Office 365 uygulamasını www.office.com sitesinde oturum açarak yazılımı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Office 365 Uygulamasını bilgisayarınıza indirmek için ‘’Office uygulamasını yükleyin’’ kutucuğunu kullanabilirsiniz.

Office 365 yükleme paketi kısa süre içinde bilgisayarınıza inecektir. Yüklemeyi başlatmak için indirmiş olduğunuz ‘’setup.exe’’ uygulamasına çift tıklayarak çalıştırınız. Yükleme tamamlandıktan sonra uygulama içinde oturum açmanız istenecektir. Kurumsal e-posta adresinizi ve oluşturduğunuz parolanızı girerek oturum açınız.