Öğrenci Bilgi Sistemi

Son Güncelleme Tarihi :


Soru-12.1) Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (UBYS) nedir? Her öğrencinin kullanması gerekir mi?
Cevap: Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (UBYS) Üniversiteye kaydolan tüm öğrencilerin; ders kayıtlarını yapmak, sınav notlarını öğrenmek, transkript-öğrenci belgesi almak, devam durumlarını takip etmek, ilişik kesme mezuniyet işlemlerini vs. yapmak için kullandıkları bir sistem olup, her öğrencinin bu sistemi kullanması zorunludur.

Soru-12.2) Üniversite Bilgi Yönetim Sistemine (UBYS) nasıl giriş yapabilirim?
Cevap: ubys.erzurum.edu.tr adresine giriş yaparak, kullanıcı adınız ve şifrenize ilk olarak T.C. kimlik numaranızı yazarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra şifrenizi değişebilirsiniz.

Soru-12.3) Üniversite Bilgi Yönetim Sisteminde (UBYS) kayıtlı telefon numaramı nasıl değiştirebilirim?
Cevap: Üniversite Bilgi Yönetim Sistemine (UBYS) kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra "hesap ayarları/kullanıcı ayarları" seçeneklerinden gerekli güncellemeleri yapabilirsiniz.

Soru-12.4) Üniversite Bilgi Yönetim Sistemin (UBYS) öğretim elemanları ile iletişime geçebilir miyim?
Cevap: Üniversite Bilgi Yönetim Sistemindeki (UBYS) mesaj uygulaması ile danışmanınız veya dersi veren öğretim üyeleri ile iletişime geçebilir ve onlardan gelen mesajları görüntüleyebilirsiniz.

Soru-12.5) Üniversite Bilgi Yönetim Sistemini (UBYS) mezun olduktan sonra da kullanabilir miyim?
Cevap: Evet, transkript belgesini e-imzalı olarak Üniversite Bilgi Yönetim Sisteminden (UBYS) almak için kullanabilirsiniz.