Muhtelif Belgeler

Son Güncelleme Tarihi :


Soru-11.1) Öğrenci belgesini ve transkripti nereden alabilirim?
Cevap: E-Devlet üzerinden (www.turkiye.gov.tr) ve elektronik imzalı olarak Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ubys.erzurum.edu.tr) üzerinden alabilirsiniz.

Soru-11.2) Ders içeriklerini nereden alabilirim?
Cevap: Ders içeriklerini Üniversitemizin Bologna sayfasından, https://ubys.erzurum.edu.tr/AIS/OutcomeBasedLearning/Home/Index?culture=tr-TR ıslak imzalı olarak gerektiği durumlarda ise Fakültenizdeki öğrenci işlerinden sorumlu bölüm sekreterlerinden alabilirsiniz.

Soru-11.3) Onur-yüksek onur öğrencisi olduğuma veya başarı bakımından bulunduğum sınıfta ilk %10’a girdiğime dair (sadece ikinci öğretim öğrencileri için) belgeyi nereden alabilirim?
Cevap: İlgili belgeleri Fakültenize dilekçe ile başvurarak, Fakültenizdeki öğrenci işlerinden sorumlu bölüm sekreterlerinden alabilirsiniz.

Soru-11.4) Başka Üniversiteye yatay geçişle kayıt hakkı kazandım, yatay geçişime engel bir durumun olmadığına dair bir belge isteniyor, ne yapmam lazım?
Cevap: Bu belgeyi Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ubys.erzurum.edu.tr) üzerinden, yatay geçişe engel olmadığına dair belge talep ettikten sonra, ilgili birimlerin onayının ardından aynı ekrandan belgenizi e-imzalı olarak indirebilirsiniz.

Soru-11.5) Bölümden süresi içinde mezun olmadığıma dair bir belge/yazı nasıl alabilirim?
Cevap: İlgili fakülteye başvuru yaparak bu yazıyı alabilirsiniz.

Soru-11.6) Yaz okuluna kaldığıma dair belgeyi nereden alabilirim?
Cevap: Yaz okulu kesin kayıt tarihleri bittikten sonra, Fakültenizdeki öğrenci işlerinden sorumlu bölüm sekreterlerinden alabilirsiniz.

Soru-11.7) Fakülteden/bölümden kaçıncı sırada mezun olduğumu gösteren belgeye ihtiyacım var, nasıl alabilirim?

Cevap: Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına bir dilekçe ile başvurarak, bu belgeyi alabilirsiniz.

Soru-11.8) Ortak zorunlu derslerin (Yabancı dil, Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi) başarı durumlarını gösteren belgeye ihtiyacım var, nasıl temin edebilirim?

Cevap: Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat ederek bu belgeyi alabilirsiniz.